Autor:
Andero Kalju

Talvine kestlikkuse infokiri paneb mõtlema, kuidas kujundada tulevikku vastutustundlikult

Lõppeval aastal oleme olnud tunnistajaks inimkonna ajaloo kõige soojemale 12 kuule, mis panevad üha tõsisemalt homsele mõtlema. Selle aasta viimases infokirjas on palju juttu tulevikust – sellest, millised võimalused on meil selle vastutustundlikuks kujundamiseks praegu ja mida saaksime õppida minevikust, et riuklikele kobarprobleemidele lahendusi otsides neid kogemata juurde ei tekiks.

Peatume pikemalt Ida-Virumaa õiglasel üleminekul ja piirkonna elanike kaasamisel selle kujundamisse. Vahel on tarvis muutuse loomiseks vajalikud teadmised alles luua. Hea võimalus selleks on kaasata teadmussiirdedoktorante ettevõtete ja avaliku sektori asutuste arendusküsimuste lahendamisse. Näiteid sellisest koostööst on ülikoolil juba päris palju.

Et tuleviku arvelt lõivu võtvate hargprobleemidega toime tulla, ei piisa sageli üksnes ühe kitsa valdkonna teadmistest. Vajame üha tihedamat koostööd eri teadus- ja elualade vahel, sest see viib terviklikuma ja mõjusama lõpptulemuseni. Sellise lähenemisviisiga on eeskujuks aasta alguses alustanud Eesti teaduse tippkeskused. Teadusaladevahelise koostöö hõlbustamiseks on ülikoolis valminud ka toetavad juhtnöörid, mis pakuvad teoreetilise raamistuse kõrval võimalust tutvuda ülikooli teadlaste kogemuslugudega.

Toredat lugemist ning kosutavat ja rahulikku pühadeaega!


Tutvu värske infokirjaga ja selle regulaarseks saamiseks sisesta tellimisvormi oma e-posti aadress.


Tartu Ülikooli kestlikkuse infokiri toob lugejani kestlikkusega seotud teadusuudised, lugemissoovitused ja ürituste info, käsitledes eri teemasid nii looduskeskkonna, ühiskonna, tervise kui ka kultuuri ja keele vaatenurgast. Järgmine infokiri ilmub märtsis.

Kas leidsite vajaliku informatsiooni? *
Aitäh tagasiside eest!
TÜ seinakalender - digikoristuskuu

Digikoristuskuu: sel nädalal korrasta oma postkast

Ivar Zekker Chemicumi laboris mulksuvate reoveereaktoritega. Katsereaktorites toimub ravimijääkide- ja lämmastikuärastus biokilekandjatel

Keemia instituudi teadur Ivar Zekker arendab jätkusuutlikku reoveepuhastust Keenias

Veekaitsemeetmed

Tartu Ülikooli loodusteadlased aitavad parandada Lääne-Eesti veekogude seisundit